• YARIM ALTIN
  7.831,00
  % -0,77
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2625
  % 0,35
 • € EURO
  35,1331
  % 0,07
 • £ POUND
  41,2511
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  4,4536
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3640
  % 1,31
 • BITCOIN/TL
  2227145,141
  % -0,35
 • BIST 100
  10.533,21
  % -0,22

Bankalara 5 Yıl Ödenmeyen Borçlar Ne Olur?

Bankalara 5 Yıl Ödenmeyen Borçlar Ne Olur?

Bankalara borcu olanların bankalara 5 sene ödenmeyen borçlar ne olur, sorusu ilk sordurulmuş olduğu sorulardandır.

Çeşitli sebeplerden dolayı derhal her insanın bankalarla yolu kesişmektedir. Az ya da oldukça bankalara olan kredi borçları ödenmediği taktirde önemli oranda baş ağrıtmaktadır.
Kişiler bankalardan kredi çekerek ya da kredi kartları vasıtasıyla bankalara borçlanmaktadırlar. Her ay muayyen oranda ödeme anlaşması yapan bireyler belirlenen miktarı ödemezse faizi ile beraber borç daha da çoğalmaktadır.
Bankalara olan borçlar verilen süreler kapsamında ödenmediği takdirde mutlaka yasal süreçler başlamaktadır.

İçerik Tablosu

Bankalara Zamanında Borcunu Ödemeyenleri Nasıl Bir Süreç Beklemektedir?

Bankalara kredi ya da kredi kartı borcu olanlar borcunu zamanında ödemediğinizde banka lüzumlu işlemi uyguladıktan sonra hala şahıs borcunu ödememişse banka borcu, mevcudiyet idare şirketine devredecektir.

Gerek banka da olan, uzun vakit ödenmemiş borcunuz için gerekse mevcudiyet şirketine devredilmiş borcunuz için yasal takipler ve haciz işlemleri uygulanmaktadır. Banka borcu olanlar şunu bilmelidirler ki üstünden kaç sene geçerse geçsin borçlar silinmeyecektir.

Halk içinde dolaşan uzun vakit ödenmeyen banka borçları vakit aşımına uğrar gibi malumat kirlilikleri sizi yanıltmasın, bu yanlış bilgilere inanarak borcunuzu ödemeyip daha fazla ürem uygulanmasıyla borcunuzu artırabilirsiniz.

Bankalara Olan Borcunu 5 sene Ödemeyenler Ne Yapmalıdır?

Bankalara borcu olanlar ve bu borcu 5 sene süresince ödemeyenler yasal süreçten kurtulmak için çözüm önerileri araştırmaktadır. Eğer ödenmemiş banka borcu mevcudiyet şirketine devredilmişse mutlaka kurumun avukatı ile görüşmeli ve borcunuzu ödemek için anlaşmaya varmalısınız.

Varlık şirketine devredilen borçtan kurtulmak için taksitlendirmeye gidebilir imkânınız ölçüsünde kurum avukatı ile imzaladığınız anlaşmaya göre ödeme yapabilirsiniz.
Yine 5 sene ödenmemiş banka borcu için kurumun avukatıyla anlaşarak toplam borçtan bir miktar tenzilat yaptırarak borcunuzu tamamiyle ödeyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  İhtiyaç Kredisi Masrafları Nelerdir 2023

Bankalara Borcu Olanlar 5 Yıl Ödemeyince Borçlar Sıfırlanır Mı?

Bankalara borcu olanlar borcunu 5 sene ödemezse borç mutlaka sıfırlanmaz aksine her ay faizle beraber daha da artar. Bankalar ilk ilkin borçlu şahsa ihtar bildirirler. Borçlu şahıs hala borcunu ödemezse yapılandırma yoluna gitmezse araba, ev, eşya gibi malvarlıklarına haciz koyulur.

Borçlunun yapması ihtiyaç duyulan banka ya da şirketiyle bir anlaşmaya vararak borcunu ilkin tenzilat yaptırmalı sonra da taksitlendirerek ödemelidir.

Ayrıca zamanında ödemediğiniz banka borçlarınız neticesinde banka kredi puanlarınızda negatif etkilenir ve ileri ki süreçlerde kredi kullanma konusu ile ilgili sorun yaşarsınız. Bankalara 5 sene ödenmeyen borçlar ne olur, sorusunun yanıtını yazımızda ayrıntılarıyla sizinle paylaştık.