• YARIM ALTIN
  7.958,00
  % 0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3228
  % 0,12
 • € EURO
  35,2597
  % 0,21
 • £ POUND
  41,5654
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4676
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3623
  % 0,06
 • BITCOIN/TL
  2296402,101
  % -0,14
 • BIST 100
  10.350,96
  % -0,13

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi veren bankalardan aldığınız kredilerin taksitlerini 3 ya da 6 ay tecil şansınız var. Bu yazımızda, tecil opsiyonu sunan bankaların ürem oranları, müracaat ve kampanya koşullarını bir araya getirdik.

İhtiyaç kredilerinde, en çok 3 ay tecil yapabilirsiniz. Ticari kredilerde bu süre 6 aya kadar çıkabilir. Erteleme süresi süresince ilaveten ürem ödemeniz gerekmektedir. Örneğin, 36 aylık bir gereksinim kredisini erteleyerek 33 ay vadeli bir kredi alırsanız, tecil süresindeki ürem de ödemenize eklenir.

3 aylık ürem ücreti öteki taksitlere eklenir, fakat eklenen miktarlar genelde düşük olduğundan kredi alan kişiler için problem teşkil etmez. Bu nedenle, hesaplama tablolarındaki taksit ve toplam ödeme miktarları, bankaların hesaplamalarına göre küçük farklılıklar gösterebilir. Şimdi hangi bankaların tecil kampanyaları bulunduğunu inceleyelim.

3 ay tecil seçeneğinde her ay 30 gün olarak kabul edilir. İlk taksitinizi 90 gün sonrasında ödersiniz.

Güncelleme: Yapılan yeni düzenlemelerle, 50.000 TL’ye kadar olan kredilerde 36 ay vade, 50.000 TL’nin üstünde olan kredilerde ise 24 aya kadar vade yapılabilmektedir. Ertelemeli kredi kullanmanız durumunda, vadeler en çok 33 ya da 21 ay olabilir.

İçerik Tablosu

Vakıfbank, Ertelemeli Kredi Kampanyasını Tanıyalım

Türkiye’nin en büyük amme bankalarından biri olan Vakıfbank, kuruluş sene dönümüne hususi ertelemeli kredi imkanı sunuyor. Bu kampanya vasıtası ile nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilir ve hususi ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Mortgage Kredisi (Konut Finansmanı) Nedir? Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank’ın ertelemeli gereksinim kredisi ürem payı %1,55’tir. Ertelemeli kredi kullanarak alabileceğiniz vadeler en çok 33 aydır. Başvuru limiti en çok 125.000 TL olabilir. Dilerseniz anında müracaat yapmak için SMS ile KREDI, T.C. Kimlik No ve aylık gelir miktarınızı yazıp 5724’e mesaj gönderebilirsiniz.

Finansbank, 3 Ay Ödemesiz Kredi Özellikleri

Finansbank tarafınca sunulan 3 Ay Ödemesiz Kredi kampanyası, şahsa hususi ürem oranlarına sahiptir. Kredi skorunuza bağlı olarak en düşük ürem oranlarından yararlanabilirsiniz ve bankanın kampanya dahilinde uyguladığı ürem payı %1,44’ten başlar. Kamu kurumunda çalışanlar için hususi ürem oranları sunulmaktadır. Ancak, gelir belgesiz kredi veren bankaları incelemenizi öneririz.

Kredi notunuza göre %1,74, %2,59 ya da %3,35 ürem oranlarından biri ile kredinizi kullanabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu yapmak için TC hüviyet numaranızı 5030’a göndermeniz yeterlidir. Ayrıca, QNB Finansbank müşteri hizmetleri ya da qnbfinansbank.com sitesi üstünden de başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Akbank, Kişiye Özel Ertelemeli Kredi Nedir

Akbank’tan Kişiye Özel Ertelemeli Kredi kampanyası da mevcuttur. İhtiyaç kredinizi çekin ve 3 ay sonrasında taksitlerini ödemeye başlayın. Faiz oranı, kredi sicilinize bağlı olarak şahıs özelinde değişir. Yani kredi notunuz ne kadar yüksekse o denli düşük faizli olarak ertelemeli gereksinim kredisi alabilirsiniz. İlk taksit ödemenizi krediyi kullandıktan 92 gün sonrasında yapabilirsiniz. Azami vade 36 ay olduğundan, bu krediyi en çok 33 ay vade ile kullanabilirsiniz. Faiz payı kredi miktarına ve vadesine göre değişebilir. Başvuru sayfasından kredi miktarınızı ve vadenizi belirleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca, Akbank Direkt ya da Akbank müşteri hizmetleri üstünden de müracaat yapabilirsiniz.

CEPTETEB, Sabit Faizli Ertelemeli Kredinin Özellikleri

CEPTETEB tarafınca sunulan Sabit Faizli Ertelemeli Kredi kampanyası, CEPTETEB ya da TEB müşterisi olun ya da olmayın başvurulara açıktır. Bu kredi belgesiz olarak web üstünden anında kullandırılır ve gelir belgesiz kredi veren bankalar sıralamasında yer alır. Faiz oranları şahsa göre değişebilir. Kredi notu 1.879 ve üstünde olan müşteriler %2,05-%2,55 ürem oranından yararlanabilirler.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

İlk defa kredi kullanan müşteriler %2,05 ürem oranından yararlanabilirler. İnternet üstünden yapacağınız başvurularınızda 3 ay ertelemeli krediyi 1.000-200.000 TL içinde kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu için cepteteb.com.tr adresine giderek biçim doldurmanız yeterlidir. En fazla 65 yaşlarında olmanız icap ettiğini hatırlatmakta yarar var.

İlginizi Çekebilir;  Kredi Başvurusunu Kimler Yapabilir

ING Bank, Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi Nedir?

ING Bank’ın standart ertelemeli kredisinden kredi notu 1.850 ve üstünde olan İNG Bank müşterileri %1,39 ürem payı ile yararlanabilir. Kredi skorunuza göre ürem payı %2,14‘e kadar çıkabilir. İnternet üstünden kullanabileceğiniz kredi ise 3 Bin TL ile 80 Bin TL içinde olabilir. Fakat daha düşük ürem oranlarından istifade etmek için birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

6 Ağustos 2019 itibariyle yeni İhtiyaç Kredisi kullanan müşteriler için, Turuncu Ekstra Programı’na katılan ve ING Banka Kartı ya da vadesiz hesaptan aylık 1.000 TL masraf koşulunu gerçekleştiren müşterilerin hesaplarına bir sonraki ay, bundan önceki ayın anaparası ile, “yürürlükteki sözleşmesinde bulunan ürem oranı” ile “Banka’nın belirlediği avantajlı ürem oranı” arasındaki farkın çarpımı ile hesaplanan ürem ücreti ve bu ücrete bu arada bu ürem farkına dair vergiye muadil gelen tutar, geri ödeme planındaki vade gününde Banka tarafından, kredinin bağlı olduğu vadesiz hesaba nakit olarak iade edilecektir.

Ertelemeli Krediler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ertelemeli Kredi Nedir?

Bankaların vermiş olduğu kredilere ait taksit ödemelerinin 3 ay ya da 6 ay sonrasında ödenmeye başlanmasıdır. Bankalar bir ayı 30 gün olarak kabul etmektedirler. Yani alacağınız kredinin ilk taksit ödemesini 90 gün sonrasında yapabilirsiniz. Bazı bankalarda bu süre 92 gün olabilmektedir. 6 ay ertelemeli kredi imkanları genelde ticari kredilerde sağlanmaktadır. İhtiyaç kredilerinde 6 ay ertelemeli bir kampanya şuanda bulunmamaktadır.

Emekliler İçin Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emeklilerimiz için bankalar kredi imkanı sağlarken yaş sınırı uygulaması ile onay vermektedir. Örneğin CEPTETEB 65 yaşına kadar olan emekliler için kredi verebileceğini duyurmuştur. Belirtilen bu yaş sınırları kredi vadesi ve müracaat yapan kişinin yaşının toplamıdır. Yani 63 yaşındaysanız en çok 2 sene vade kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi yaş sınırları bankadan bakaya göre değişmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Krediyi Erken Kapatmak Kredi Notunu Düşürür mü Kredi Notu Nedir Nasıl Yükseltilir 2023

Ertelemeli Kredi Vadesi En Fazla Kaç Ay Olur?

Kullanacağınız kredi bireysel gereksinim kredisi ise ertelemeli kredi vadesi en çok 33 ay olabilmektedir. Standart kredilerde vade 36 ay ile sınırlıdır. Ticari kredilerde vade değişim gösterebilmektedir. Örneğin Esnaf Kefalet Kredileri 5 yıla kadar vadeli ve 3 ayda bir taksit ödemeli olarak verilmektedir. Devlet destekli öteki ticari kredilerde ise 6 aya kadar ertelemeli olarak kredi kullanmanız mümkün.

Ertelemeli Konut Kredisi Çekebilir Miyim?

2021 yılı içinde korona virüsten dolayı tüm bankalar mesken kredisi ödemelerine ait taksitleri 3 ay süre ile tecil sonucu aldılar. Mevcut mesken kredisine ait taksitinizi ertelemek için ya da dondurmak için bankaya müracaat yapmanız yeterlidir. Hali hazırda kullanacağınız mesken kredilerinde ertelemeli bir mesken kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Bankalar devre kuşak taksit ertelemeli kredi kampanyaları duyurmaktadır.

Kefil Yada Teminatlı Kredimi Erteleme Seçeneği Var Mı?

Bizim listemizdeki bankaların, teminatlı kredilerinin hepsini inceledik. Bu bankalardan alacağınız kredinin taksitlerini 3 ay erteleyebilirsiniz. Zaten standart gereksinim kredilerinde bankalar, lüzumlu gördükleri durumlarda güvence ya da kefil istek ederler.

Kredi Ertelemesi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Maaş müşterisi olduğunuz bankalardan kredi başvurusunu web üstünden ya da şubeden yaparsanız, genelde belge istek edilmez. Ancak, kredi notunuz ya da mevcut kredi borçlarınızın durumuna göre muayyen belgeler ya da teminatlar istenebilir. Belgeler istek edilirse, müracaat formu (banka tarafınca verilir), nüfus cüzdanı ve gelir belgesi istek edilebilir.