• YARIM ALTIN
  7.830,00
  % -0,84
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2643
  % 0,36
 • € EURO
  35,1468
  % 0,10
 • £ POUND
  41,2393
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  4,4538
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,3642
  % 1,39
 • BITCOIN/TL
  2218813,138
  % -0,21
 • BIST 100
  10.554,60
  % -0,02

Kadınlar İçin İş Fikirleri 2023

Kadınlar İçin İş Fikirleri 2023

Önceleri kadınların çalışması pek hoş karşılanmasa da artan toplumsal şuur ile şimdilerde hanımlar da istihdama katılıyor. Bu anlamda hanımlar için iş fikirleri 2023 kapsamında birçok düşünce ortaya çıkıyor. Kadınlar evden yapılabilecek birçok işi artık teknoloji ile bütün dünyaya duyurabiliyor. Bu anlamda evde iş fikirleri, hanımlar için hususi iş fikirleri gibi başlıklar kadınların üretim sürecine katılımı ve kendilerini kuvvetli hissetmeleri açısından ehemmiyet arz etmektedir.

İçerik Tablosu

Web Sitesi Kurmak

İlgi kapsamında şayet bir kadının teknolojiye ve bilgisayar kullanmaya talebi varsa son zamanların tanınmış iş fikirlerinden olan internet sitesi kurma üstüne yoğunlaşabilir. Bu iş fikri hem evden gerçekleştirilebilirken hem de teknolojik açıdan gelişime ahenk sağlar. İleriki dönemlerde de gelişerek dijital ajansa bile dönüştürülebilme potansiyeli bulunan bir iş fikri olarak düşünülebilir.

Online Ders Vermek

Artık ders vermek için öğretmen olmaya pek de gerek yok. Bu kapsamda sıfırdan iş fikirleri açısından hesaba katıldığında çevrimiçi ders verilerek bir iş fikri oluşturulabilir. Özellikle hanımlar için uzmanı oldukları her hususta gerçekleştirebilecekleri bir iş fikridir. Udemy, Youtube gibi platformlar üstünden örgü, yazarlık, sanat, mutfak, pastacılık gibi birçok mevzunun dersi verilebilir.

Blog Yazarlığı Yapmak

Web sitelerinde bulunan bloglar için makale yazmak de gene evden tercih edilebilecek iş fikirleri içinde yer almaktadır. Bu anlamda hanımlar kendi blog sitelerini kurarak da içerik üretebilirler. Bunun yanısıra hali hazırda aleni olan siteler için de hizmet verebilirler. Hem ev işlerine hem de aktüel işlere bu yolla zaman de ayrılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  İddaa Bayisi Nasıl Açılır, Maliyet ve Kazancı Nedir?

Podcast Yayınlamak

Genel olarak kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri kapsamında düşünülebilecek olan bu fikir, son zaman Spotify gibi mecralar üstünden gerçekleştirilebilmektedir. Bu anlamda uzmanı olunan rastgele bir mevzu hakkında olarak ses kayıtları ile podcast yayınları gerçekleştirilerek para kazanılabilir

E – Ticaret Yapmak

Günümüzde bir çok ürünün satışı e – tecim üstünden gerçekleşmektedir. Bu anlamda hanımlar da bu işe girerek bir çok ürünün bu anlamda satışını gerçekleştirebilirler. Pek çok e- tecim platformu girişimci hanımlar için kolaylaştırıcı hizmetler sunmaktadır. E – tecim üstünden yapılabilecek iş fikirleri ise şunlardır;

El Yapımı Ürün Satışı

Kadınlar evden çalışmak istiyorlarsa, pasta kek gibi mamüllerin günlük olarak üretimini gerçekleştirip internet üstünden satışını sağlayabilmektedirler. Bunun haricinde takı yapımı, sabun yapımı gibi birçok prosedür de e – tecim üstünden kendine alıcı bulmaktadır.

Stoksuz Satış

Dropshipping şeklinde de adlandırılan stoksuz satış ile Amerika üstünden satışı yapılan bir ürün asla yığın yapmadan İngiltere’ ye gönderilebilmektedir. Bu anlamda dükkân açmak istemeyip e – tecim yapmak isteyen kişiler için olabildiğince makul bir iş fikridir.

Gıda Ürünleri Satışı

Salça, reçel gibi uzun süre bozulmayan konserve besinleri yapılabilir ve bunlar üstünden de e – tecim kapsamında satışlar gerçekleştirilebilir.

Güzellik Salonu Açmak

Önce güzellik kursuna giderek muhtelif sertifikalara haiz olduktan sonra birkaç uzman ile beraber güzellik salonu açmak 2023 iş fikirleri açısından olabildiğince popülerdir. Bu anlamda 3 ay gibi bir müddet güzellik sertifikası alıp, sonrasında da iş yeri açma belgesi ile bu iş fikri yürürlüğe sokulabilmektedir.

Butik Açmak

Kadınların sevmiş olarak yapmış olduğu iş fikirleri içinde yer edinen butik açmak da bu anlamda tercih edilebilecek alanlardan biridir. Toptan olarak sipariş edilen birbirinden hoş giysiler ya da takılar, kiralanan mağazalarda sunulabilir. Bu kapsamda hanımlar için iş fikirleri 2023 kapsamında butik açmak da kârlı sonuçlar ortaya koymaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Oyun Oynayarak Kripto Para Kazanmak 2023

Ayrıca KOSGEB’in hanım girişimciler için verdiği yardımcı hakkında yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimciler Desteği