• YARIM ALTIN
  7.962,00
  % -0,10
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2976
  % -0,86
 • € EURO
  35,1612
  % -0,95
 • £ POUND
  41,3274
  % -0,70
 • ¥ YUAN
  4,4595
  % -1,12
 • РУБ RUBLE
  0,3639
  % -0,78
 • BITCOIN/TL
  2297172,608
  % -0,72
 • BIST 100
  10.350,96
  % -0,13

KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor? Yeni İş Hibesi 2023

KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor? Yeni İş Hibesi 2023

KOSGEB tarafınca girişimciler için bağışlama desteği sunulmaktadır. Bundan kaynaklı da, KOSGEB hangi işlere yardımcı veriyor? sorusu, yardımcı almayı düşünen hepimiz tarafınca merak edilmektedir. Başvurular için lüzumlu olan şartları karşılamak ve uygulamaya başvurmak gerekmektedir. KOSGEB hangi işleri destekliyor ve müracaat şartları nelerdir, bu mevzular içeriğimizde detaylı olarak anlatılmıştır. Başvuru adımları, yardımcı miktarı ve ödeme belgeleri ile ilgili bütün bilgiler bulunmaktadır.

2023 senesinde da KOSGEB, yeni iş kuracak olan girişimcileri desteklemek amacıyla, 60 bin lira ile 360 bin lira içinde değişen bağışlama desteği sunmaya devam ediyor. Bu yardımcı programı kapsamında, iş yeri açmak isteyen ve yeni iş kuracak kişilere binlerce liralık bağışlama desteği verilmektedir.

Kosgeb Genç Girişimci Desteği

İçerik Tablosu

Yeni İş Kuracaklara Özel KOSGEB Hibe Destekleri

Kosgeb İş Desteği

2023 senesinde da KOSGEB, yeni iş kuracak olan girişimcileri desteklemek amacıyla, 60 bin lira ile 360 bin lira içinde değişen KOSGEB bağışlama desteği sunmaya devam ediyor. Bu yardımcı programı kapsamında, iş yeri açmak isteyen ve yeni iş kuracak kişilere binlerce liralık bağışlama desteği verilmektedir.

Araştırmalar yapılırken KOSGEB tarafınca sunulan desteklerin ve bağışlama desteği verilen iş alanlarının sıralaması de incelenir. Sadece bireysel girişimciler değil, KOBİ’lerin de inceleme ve geliştirme faaliyetlerine yönelik hibeler araştırılmaktadır.

KOSGEB, yeni iş kuracak girişimcilerine en oldukça 65.000 TL bağışlama desteği sunan bir yardımcı programı sunmaktadır. Programdan istifade etmek için muayyen şartları karşılamanız gerekir. Uzaktan Eğitim yoluyla tamamlanan “Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” ve sertifika alan, müracaat sürecinde etkin olan girişimciler, KOSGEB tarafınca sunulan bütün desteklerden yararlanabilecektir.

İlginizi Çekebilir;  KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? 2023

KOSGEB, yeni iş kuracaklara Geleneksel Girişimcilik Desteği kapsamında 60 Bin TL ve İleri Girişimcilik Desteği kapsamında ise 370 Bin TL’ye varan bağışlama desteği sunmaktadır. Destek ücreti seçilen sektöre göre değişebilir ve bu programdan istifade etmek isteyenlerin ilk önce Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programına katılımı gerekmektedir.

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği

Yeni İş Yeri Açanlara Özel Devlet Destekleri

Devlet tarafınca yeni iş oluşturmak isteyenlere, SYDV, TÜBİTAK, İŞKUR ve KOSGEB gibi değişik kurumlar tarafınca yardımcı sağlanmaktadır. Ancak en oldukça araştırılan ve malum yardımcı programı KOSGEB destekleri olarak bilinmektedir.

KOSGEB, 18 yaşından büyük kişiler için işletme açmak isteyenlere bağışlama desteği sağlar. Destek fiyatları 60 bin liradan 370 bin liraya kadar değişebilir ve 8 değişik proje programı vasıtasıyla gereksinimleri karşılamaya yardımcı olunabilir. KOSGEB, ilk kez iş oluşturmak isteyen ya da uzun yıllardan beri esnaf olarak çalışan bütün vatandaşlara faizsiz olarak 370 bin liraya kadar bağışlama desteği sunar.

KOSGEB Hibe Destekleri ve Şartları Nelerdir?

KOSGEB tarafınca KOBİ olarak kaydedilmiş işletmeler ve girişimci reel kişilere, girişimcilik, inceleme ve geliştirme, pazar araştırması, üretim ve hizmet kalitesi, etraf ve enerji verimliliği, yenilik ve inovasyon gibi mevzularda yardımcı verilmektedir. Geçtiğimiz senenin yardımcı ödemelerinin toplamına bakıldığında, çoğu kişinin iş imkânına katkı sağlanmıştır.

KOSGEB, KOBİ olarak tanımlanan işletmeler ve girişimci reel kişilere muhtelif KOSGEB KOBİ destekleri sunmaktadır. Girişimcilik destekleri içinde İleri ve Geleneksel Girişimcilik, İş Planı Ödülü ve Girişimcilik Eğitimi bulunur. AR-GE, teknolojik üretim ve yerlileştirme desteği için AR-GE, ÜR-GE İnovasyon Destek Programı, KOBİ TEKNOYATIRIM, Stratejik Ürün Destek Programı gibi uygulamalar sunulur. İşletme geliştirme, gelişme ve uluslararasılaşma destekleri için İşletme Geliştirme Destek, İş Birliği Destek Programı, KOBİGEL, Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı, Yurt Dışı Pazar Destek Programı, İŞGEM Tekmer, Laboratuvar Hizmetleri ve İmalatçı Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı takdim edilir ve böylece KOSGEB hangi işlere yardımcı veriyor? sorusu da cevaplandırılmış olur..

İlginizi Çekebilir;  Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır, Maliyet ve Kazancı Nedir?