• YARIM ALTIN
  7.864,00
  % 1,40
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8874
  % 0,06
 • € EURO
  35,1727
  % -0,02
 • £ POUND
  41,7870
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  4,5242
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3736
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  2175451,414
  % 0,64
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

SASA 2023 Yılında Hedef Fiyatı SASA Nedir SASA Hisse Senedi Nereden Alınır

SASA 2023 Yılında Hedef Fiyatı SASA Nedir SASA Hisse Senedi Nereden Alınır

SASA 2023 senesinde hedef fiyatı mevzusuna geçmeden öncesi firma ile alakalı kaba eskiz bir bilgiye haiz olmanız önemlidir. Yatırım yapacağınız ve yapmış olduğunuz firması A dan Z ye iyi tanımalısınız. Bu makalede sizlere SASA Polyester Sanayi A.Ş Hakkında bilmeniz ihtiyaç duyulan her şeyi söylemeye çalışacağız.

SASA Polyester Sanayi A.Ş Hakkında

SASA Polyester Sanayi A.Ş. (SASA Polyester Industry Inc.) Türkiye merkezli bir şirkettir ve polyester elyaf ve filamenti üretmektedir. Şirketin ana etkinlik alanları içinde tekstil, otomotiv, ambalaj ve yapı malzemeleri gibi sektörlere hizmet vermek yer almaktadır.

1974 senesinde kurulan SASA, dünyanın önde gelen polyester elyaf üreticilerinden biridir. Şirket, Türkiye’de Adana, Yalova ve İstanbul’da üretim tesislerine sahiptir. Ayrıca, Almanya’da da bir satış ofisi bulunmaktadır.

SASA Polyester, polyester elyafın yanı sıra, yüksek teknolojili filaman üretimine de odaklanmaktadır. Şirketin ürünleri içinde poliester elyaf, filament, dope dyed filament, hollow conjugate fiber, bicomponent fiber, high tenacity filament, carpet yarn ve nonwoven polyesterler gibi mamüller yer almaktadır.

SASA, yenilikçi ürünleri, yüksek kaliteli üretim süreçleri ve müşteri odaklı hizmetleri ile sektördeki önder konumunu korumaktadır.

İçerik Tablosu

SASA Nedir ve Nereden Alınır

SASA Polyester Sanayi A.Ş. şirketinin halka aleni olan üleş senetleridir. Şirket, Borsa Istanbul’da (BIST) 1996 yılından bu yana prosedür görmektedir ve SASA kodu ile prosedür görür. SASA üleş senetleri, Türkiye’deki yatırımcılar tarafınca satın alınabilir ve satılabilir. Hisse senedi yatırımı, firmanın performansına ve piyasa koşullarına bağlı olarak riskli olabilir ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak yatırım kararları vermeleri önerilir.

İlginizi Çekebilir;  Petkim Nedir Petkim Hisse Nereden Alınır PETKM Hisse Güvenli mi 2023
SASA 2023 Yılında Hedef Fiyatı

SASA nereden alınır sorusuna gelecek olursak, SASA üleş senetlerini, Borsa Istanbul (BIST) üstünden alabilirsiniz. Bunun için ilk ilkin bir aracı kurum ya da banka üstünden yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Yatırım hesabınızı açtıktan sonra, aracı kurumun ya da bankanın yatırım platformu üstünden SASA üleş senetlerini alabilirsiniz.

SASA Güncel Fiyatı Ne Kadar

SASA üleş senedinin aktüel fiyatı bu metnin paylaşılmış olduğu tarih olan 23.02.2023 senesinde 107,70 liradır. Bir önceki güne göre %0.37 oranında bir artış gerçekleştirmiştir. Şirketin piyasa kıymeti 241.250.000.000 Türk Lirasıdır. Ortalama hacim oranlarına baktığımızda ise 6.310.000 gibi bir rakama rastlamaktayız.

SASA 2023 Yılında Hedef Fiyatı Ne Kadar

SASA 2023 senesinde hedef fiyatı yöntem ve ayrıntılı analizlere bakılarak tahmin edilebilir olsa da, dış etkenlere bağlı olarak gelecek haberler üleş senedi fiyatını direkt olarak etkilemektedir. SASA 2023 senesinde hedef fiyatı birtakım uzman analizciler tarafınca en az 186.70 Türk Lirası olarak tahmin edilmektedir. İlk hedef noktasının ise 120.50 Türk Lirası olması öngörülüyor.

SASA Hisse Senedi

SASA Bedelsiz Bölünme Yapacak mı ?

SASA Şirketi, bedelsiz bölünme yapılacağı ile alakalı rastgele bir izahat yapılmamış olsa da, 3. çeyrek bilanço verilerine göre yüksek bedelsiz bölünme potansiyeli taşıyan firmalar içinde 227. sırada gözükmektedir. Bu vaziyet SASA üleş senedinin 2023 senesinde bedelsiz bölünme yapabileceğini düşündürmektedir. Ayrıca firma son 13 yılda toplamda 9 defa bedelsiz ana para artırımı gerçekleştirmiş olup bunların 3’ü temettü olarak gerçekleşmiştir.

2023 Yılında hangi şirketlerin bedelsiz ana para artırımı başvurusunda olduğunu incelemek dilerseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

2023 Yılında Bedelsiz Sermaye Artırımı Başvurusunda Bulunan Şirketler

Şirketin yatırımcılarına bedelsiz üleş verebilmesi için öz kaynaklarında ciddi artışlar yaşaması gerekmekte. Bu sebeple maksimum konuşulan üleş senetlerinden biri olmayı başaran SASA, yatırımcıları tarafınca bilhassa bilanço neticeleri açısından ciddi merak mevzusu olma yolunda devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;  En İyi Demir Çelik Hisseleri 2023 – Yılının En Popüler 3 Çelik Hissesi

SASA Üretime 1 Ay Veriyor

Ülkemizde yaşanmış olan ve yıkıcı etkilere neden olan büyük Kahraman Maraş depremi, merkez üssünün yanı sıra 10 ili daha etkiledi. Etkilenen iller içinde Adana’da bulunmakta. Konunun başlangıcında belirttiğimiz üzere, SASA Polyester Sanayi A.Ş Şirketinin Adana’da üretim tesisi bulunmakta. Üretim hattının güvenliği açısından Adana DMT tesislerine 1 ay süreyle bakım ve tamir çalışması yapılmasına karar vermiş olduğu açıklandı. Bakım ve onarımın üretim kesintisine neden olacağı ve bunun ciro üstünde ki tesirinin %10 ile sınırı olan kalmasının sağlanacağı açıklandı.

SASA tarafınca Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) meydana getirilen izahat şu şekilde:

06.02.2023 sabahından itibaren, ilkin Kahramanmaraş ve sonrasında 20.02.2023 tarihinde Hatay’da gerçekleştirilen depremler ve artçı sarsıntılar sonrasında, üretim birimlerimizde hasar ya da üretimde ve sevkiyatta aksamaya neden olan rastgele bir olumsuzluk meydana gelmemiş olmakla birlikte; üretim hattımızın güvenliğinin sağlanması ve böylelikle tedarikin sürdürülebilirlik ilkemiz doğrultusunda devam edebilmesi için DMT (dimetil tereftalat) üretim hattımızın ayrıntılı bir halde incelenmesi ve gerek görülen noktalarda İdeal şekilde bakım ve/veya gerek görülürse değişim yapılması zorunluluğu doğmuştur. Bu sebeple bugün itibarıyla DMT hattımızda üretime ara verilmesine karar verilmiştir. Gerekli araştırmaların ve ihtimaller içinde bakım çalışmalarının aşağı yukarı 1 ay içinde tamamlanması beklenmektedir.

Bu yazımızda SASA firması ve üleş senedi ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Verdiğimiz bütün bilgilerin yatırım tavsiyesi içermediğini hatırlatmak isteriz.