• YARIM ALTIN
  7.827,00
  % -0,85
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2651
  % 0,36
 • € EURO
  35,1507
  % 0,12
 • £ POUND
  41,2678
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,4537
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,3641
  % 1,36
 • BITCOIN/TL
  2221674,630
  % -0,28
 • BIST 100
  10.548,18
  % -0,08

Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır, Maliyet ve Kazancı Nedir?

Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır, Maliyet ve Kazancı Nedir?

Tuhafiye dükkânı açmak için siz de neler yapılması icap ettiğini merak ediyorsanız Tuhafiye dükkânı iyi mi açılır? başlıklı yazımızı okuyabilir ve malumat alabilirsiniz. Bu malumat dahilinde de bir planlama yapabilirsiniz.  Eğer bir iş yeri açmak istiyorsanız ve bu tuhafiye alanında olacak öncen belli bir miktar ana para belirlemeniz gerekmektedir. Sermenizin miktarına göre büyük, ufak ya da orta halli bir dükkân açabilirsiniz. Tuhafiye dükkânı açmak için lüzumlu prosedürlere de uymanız gerekmektedir.

 • İlk Olarak Kendinize Belli Bir Plan Yapın

Süreci iyi mi yapacağınıza dair bir plan hazırlayabilirsiniz. Plan dahilinde davranmak kafanızın karışıklığını büyük oranda önleyecek ve size yardım edecek. İşlerinizi adım adım yapmak ve bilgili olmak için yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey bir plan ve bir eskiz oluşturup stratejik bir ilerleme kaydetmek olmalıdır.

 • Gerekli Sermayeyi Belirleyin

Kendinize belli bir ana para belirleyip buna bağlı olarak hazırlık yapın. Sermayenizin miktarına göre gelir ve masraf tablosu çizip lüzumlu malzemeleri de toptancıdan bu gidere bağlı olarak alın.  Tuhafiye dükkânı malzemeleri kura çekmek çok mühim detaylardandır. Bunun için bir toptancı ile anlaşmanız da şarttır. Sizin de bir toptancı bulup derli toplu olarak oradan araç-gereç almanız gerekmektedir.

 • Gerekli Evrakları Hazırlayın

Dükkân açacak vakit çoğu resmi işlem lüzumlu olacak. Vergi levhası çıkarmak gibi çoğu şeye dikkat etmeniz gerekecek. Bu nedenle aşamalara dikkat etmeniz olabildiğince önemli. Eksiksiz bir halde süreci yönlendirmelisiniz.  İstenen evrak ve belgeleri de lüzumlu bölgelere teslim etmeniz gerekecektir. Tuhafiye dükkânı vergisini de düzenli, olarak ödemek için vergi dairesine girişinizi yaptırmanız ve levha almanız gerekmektedir.

 • Size En Uygun Olan Dükkânı Tutun

Kiralık ya da tapulu olacak şekilde kendinize bir dükkân belirleyin. Dükkânın hangi lokasyonda olduğuna da olabildiğince dikkat etmelisiniz. Merkezi olması ve etrafında başla takip bir tuhafiyeci olması işinizin daha aleni olmasını ve daha çok maddi gelir elde etmesini sağlayacaktır. Dükkân tayin ölçütü ve merkezi olması hasılat elde etmeniz açısından önemlidir. Ancak merkezi yerlerde dükkân tutmasının kira tutarının de daha değişik olacağını aklınızdan çıkarmayın. Yüncü dükkanı açmak için siz de kriterlere dikkat edin.

 • Tuhafiye Malzemelerini Seçin
İlginizi Çekebilir;  KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor? Yeni İş Hibesi 2023

Özellikle Tuhafiye malzemelerini alırken kendinize bunun için belli bir ana para belirleyin. Maliyete bağlı kalmış olarak masraf yapın. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri olan bir toptancı ile anlaşın. Ürün çeşitliliğinizin fazla bulunmasına da itina gösterin. Ne kadar kaliteli ve ne kadar fazla ürün getirirseniz müşteriler de o denli size yönlenecektir. Bu yüzden buna da dikkat etmeyi dikkatsizlik etmeyin.

Malzeme seçiminde kaliteye ehemmiyet verirken fiyat tayin de dengeli olmaya ehemmiyet vermelisiniz. Fiyat belirlerken uçuk fiyat belirlerseniz müşteriler sizi tercih etmeyecektir. Bu nedenle bu kıstas da olabildiğince önemlidir.

 • Dükkân Düzenini ve Rafların Düzenini Ayarlamak

Dükkân raflarını ve dizaynını ürünlerinizi, dikkate alarak yapmalısınız. Böylece mamüller daha derli toplu duracaktır. Buna dikkat etmek çok mühim detaylardan biridir. Dükkânın dekoruna ve eşyaları iyi mi yerleştireceğinize dikkat edin. Tüm prosedürler ve işlemler tamamlandıktan sonrasında malzemeleri yerleştirme aşaması daha basit olacaktır. Tuhafiye dükkânı iyi mi açılır? Sorusuna da yazımızdan yanıt alabilir ve ayrıntılı bir halde plan hazırlayıp süreci yönlendirebilirsiniz. Ayrıca dükkânın dekoruna ve şık durmasına da ehemmiyet verip müşterilerinizi güzel duyu açıdan da dükkâna çekebilirsiniz. Tüm bu detaylara ehemmiyet verin ve siz de hızlıca bulunduğunuz yerde maksimum tercih edilen tuhafiyeci olun.

Ayrıca Bkz ; Tuhafiye Dükkanı Nasıl Açılır