• YARIM ALTIN
  7.948,00
  % -0,51
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5327
  % -0,13
 • € EURO
  35,4042
  % -0,24
 • £ POUND
  41,5743
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  4,4889
  % -0,44
 • РУБ RUBLE
  0,3667
  % -0,03
 • BITCOIN/TL
  2306540,157
  % 3,62
 • BIST 100
  10.337,20
  % -0,26

Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır, Maliyet ve Kazancı Nedir? 2023

Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır, Maliyet ve Kazancı Nedir? 2023

Siz de kendinize bir dükkân açmak istiyor ve tütün sektörüne yönelmek istiyorsanız Tütüncü dükkânı iyi mi açılır? sorusuna cevap arıyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.  Ülkemizde olabildiğince fazla sigara içen vardır bu nedenden dolayı siz de bu sektöre girebilirsiniz. Bu nedenle de ülkemizde olabildiğince karlı olan bu iş sektörüne siz de yönelebilirsiniz.

Bu meslek dalı için lüzumlu olan şeylerde biride sermayenizin olmasıdır. Sermayeniz ne kadar fazlaysa o denli geniş çaplı bir dükkân açabilirsiniz. Böylece dükkanınız geniş çaplı bulunmasına bağlı şeklinde de daha çok ürün türünü satabilirsiniz. Tütüncü dükkânı aylık geliri de ne kadar satış yaptığınıza bağlı olarak değişecek olan etmenlerdendir.

Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır

İçerik Tablosu

Bu Alanda Dükkân Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekmektedir?

Bu alanda kendinize bir tütüncü dükkânı açmak istiyorsanız, nakit paranızın olması ya da kredi çekip bir miktar paranızın olması şarttır. Üstelik bu alana ne kadar para ayırırsanız o denli hoş bir dükkân kiralayabilir içeriğini de o denli muhtelif yapabilirsiniz.  Bu alanla alakalı bir dükkân açmanın maliyeti aşağı yukarı olarak 100 bin ve 250 bin TL içinde değişiklik göstermektedir. Siz de bu kadar ana para bulabilirseniz bu aralan yönlenip bir dükkân açabilirsiniz.

Eğer bu sermayeyi bulursanız istediğiniz yerden dükkân açabilir ve dükkânı da işletmeye devam edebilirsiniz. Resmi prosedürleri ve bütün işlemler ide kanuna makul bir halde yerine getirmeye itina göstermelisiniz. Tütüncü dükkânı ruhsatı gibi çoğu noktaya da kusursuz ehemmiyet vermelisiniz.

Tütüncü Dükkânı Açmak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 • Bu biçim bir işletmeye haiz olmak için ilk önce vergi dairesine gidip lüzumlu formları doldurmanız gerekmektedir.
 • Gerekli belgeleri muhasebecinizle beraber doldurmanız da mühim şartlardan biridir.
 • Noter onaylı imza mektubu onaylı hüviyet belgesi gibi şeylerde şarttır.
 • Tapu fotokopisi ya da kira fotokopisi de şarttır.
 • Gerekli dekontları ve faturaları resmi bölgelere ödemek ve bunlarında dekontlarını saklamanız gerekmektedir.
 • Bazı lüzumlu izinler ve lüzumlu belgelerin katılması şarttır bunlar için de muhtarlıklara ya da belediyeye danışabilirsiniz.
 • Esnaf odalarına kayıtlı olduğunuzu bildiren bir belgenin olması şarttır.
 • Tütüncü dükkânı ruhsatı almanız gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir;  KOSGEB Genç Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Tüm lüzumlu işlemlere ayrıntılı bir halde bakmalı ve bunlara da uymaya itina göstermelisiniz.

Tütüncü Dükkânı Maaliyet Hesaplaması

Tütüncü dükkânı maaliyet hesaplaması yaparken belli başlı bölgelere ödemeler yapmanız gerekecektir. Fatura ve depozito ödemeleri, kuruluş işlemleri, araç-gereç alımı, kasa ve raf düzeni gibi çoğu alanlarda lüzumlu düzenlemeler şarttır.  Tobacco shop bayilik fiyatlarını da araştırarak malumat ve fiyat alabilirsiniz. Bu aşamada lüzumlu resmi evraklar, ödenmesi ihtiyaç duyulan şeyler ve bunlara uyulması da ehemmiyet arz etmektedir. Siz de bunlara dikkat etmeli ve buna bağlı olarak ana para ayırmalısınız.

Tütüncü Dükkânı Açmak Ayda Ne Kadar Kazandırır? İlk aylarda çok fazla hasılat elde etmeyip sermayenizi karşılayabilirsiniz. Ancak siz de zaman içinde bu alanda hasılat elde edecek ve yüksek oranda gelire haiz olacaksınız. Aylık gelirinizin fazla olması için müşteri etkeni ve dükkânın yeri de olabildiğince önemlidir. Net bir gelir bilgisi vermek doğru olmamakla beraber ayda aşağı yukarı olarak 15 – 20 bin içinde para kazanabilirsiniz. Tütüncü dükkânı iyi mi açılır? Sorusuna siz de bu yazımızdaki detayları okuyarak yol haritası oluşturabilir ve bu şekilde bir isteğiniz var ise bunun için de harekete geçebilirsiniz. bu aşamada mühim olan doğru bir halde ilerlemek ve para denetimini yapabilmek olabildiğince önemlidir. Siz de planlı bir halde hareket etmeyi dikkatsizlik etmeyin.

Ayrıca Bkz ; Trüf Mantarı Toplayarak Para Kazanma