• YARIM ALTIN
  7.855,00
  % 1,29
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8326
  % 0,00
 • € EURO
  35,0660
  % -0,19
 • £ POUND
  41,8036
  % -0,03
 • ¥ YUAN
  4,5235
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3721
  % 0,51
 • BITCOIN/TL
  2175797,349
  % 0,56
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Krediler; kişilerin kredi , kredi kartı ve vadeli mevduatlarını ödeme alışkanlıklarına , limitlerine ve toplam borç tutarlarına göre verilir. Bu kriterlerin hesaplanmasında kullanılan araca Findeks kredi notu denir. Kredi kullandırılırken kişinin Findeks kredi notuna bakılır. Findeks kredi notunuzu müşterisi olduğunuz bankalardan , aracı kurumlardan ya da doğrudan Findeks’in kendi sitesinden öğrenebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Findeks Kredi Notu Ücreti Ne Kadar

Findeks kredi notu almanın ücreti, alacağınız kurumdan kuruma değişmekte olup, yaklaşık ücret 2023 ocak ayında 20 TL’dir.

Ücretsiz Kredi Notumu Neden Öğrenmem Gerek

Kredi notunuzu bilmek ileride yapacağınız harcamalarınızı da saptamanızı sağlar. Kredi notunuza göre bütçe plan kısıtlaması yapabilirsiniz. Tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı görmenizi ve takip etmenize imkân sağlar.

Kredi Notu Kaç Olmalı ?

findeks kredi notu grafiği
Kredi Puanı Grup Kredi Alma Durumu
0-699 Çok Riskli Alamaz
700-1099 Orta Riskli Alma İhtimali Düşük
1100-1499 Az Riskli Banka İnsiyatifinde
1500-1699 İyi Alabilir
1700-1900 Çok İyi Alabilir

Ücretsiz Findeks Kredi Notunu Öğrenme

Findeks kredi notlarınızı ücretsiz öğrenebilmek için 2 değişik yol vardır.

Bu yollardan birincisi , Findeks‘in resmi sitesine kayıt olarak bir defaya mahsus bedava olarak faydalanmaktır. Bu tekniği bir çok şahıs bilmiş olduğu ya da yapmış olduğu için bu teknik üstünde fazla durmadan ikinci yönteme geçiyorum.

Hepsi Burada Üzerinden Findeks Kredi Notunu Öğrenme

Hepsi burada alışveriş sitesi kullanıcılarına şimdi al sonrasında öde gibi kampanyalar yapmış olup bir alışveriş kredisi tanımlıyor.

Bu kredinin tanımlanabilmesi için anlaşmalı kuruluşlardan yardım alarak , kullanıcının risk değerlendirme tutanağının çıkarılması ve limitin kredi notuna göre verilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir;  Banka İpotekli Evi Satın Alma Yolları

Aşağıda sırayla bahsedeceğim aşamalardan sonra, Hepsiburada sitesinde girip limit tanımlama prosedürünü yaptırabilir ve sonrasında Findeks’in sitesine girip, Hepsiburada’nın sizin için istek etmiş olduğu Findeks kredi notunu inceleyebilirsiniz.

İlk aşamayı yapmadan ilkin Findeks sitesinde hesap oluşturun.

Hepsi burada hesabınıza giriş yapın ve kullanıcı ikonu üstüne gelmiş olarak Hepsipay’e tıklayın.

Ardından girdiğiniz sayfada birazcık aşağı kaydırarak derhal al sonrasında öde işlemlerinden limitini Öğren düğmesine tıklayın.

Karşınıza telefonla SMS doğruluğunu sağlama gelecek. Burada SMS doğruluğunu sağlama prosedürünü yaptıktan sonrasında şahsınıza limit tanımlansın ya da tanımlanmasın ayrım etmeksizin Findeks sitesine giriş yapıyorsunuz.

Findeks hesabımıza giriş yaptıktan sonrasında sayfayı en aşağıya kadar kaydırıyoruz ve karşımıza gelen Önceki risk raporlarım kısmından ” Risk raporlarımı listele ” tıklıyoruz.

Karşınıza çıkan listede şayet daha ilkin asla rapor almadıysanız bir tane kredi notu çıkacaktır. Daha ilkin kredi notu aldıysanız en üstteki not son olarak aldığınız kredi notu olacaktır.

Ücretsiz kredi notunu almak bu kadar kolay bir işlemdi. Bundan sonrasında yapmanız gerekli olanlar ise, kredi notunuzu makul skorlara getirebilmek ve başvuracağınız kredi ve kredi kartlarından müspet sonuçlar alabilmek.